Аналіз соціально-економічного розвитку регіонів України на предмет кризовості

Iryna Oleksandrivna Abramova

Анотація


Вступ. Проблема аналізу соціально-економічного розвитку регіонів постійно знаходиться в центрі уваги теорії і практики регіонального управління. Однак, у сучасних кризових умовах вона набула особливої значимості, оскільки кризові умови господарювання вимагають формування ефективних і дієвих механізмів управління складними територіальними системами, які б, базуючись на новітніх наукових досягненнях, дозволяли ефективно вирішувати актуальні проблеми подолання кризи з мінімальними негативними соціальними та економічними наслідками, а також сприяли попередженню виникнення кризи на мезорівні.

Мета. Метою статті є аналіз соціально-економічного розвитку регіонів України на предмет кризовості як елемента попередження виникнення кризи на мезорівні, а також виявлення основних причин виникнення кризових явищ економічного та соціального розвитку та пропозиції стосовно підвищення ефективності антикризового менеджменту превентивного характеру.

Метод (методологія). Серед основних методів, які використані у процесі аналітичного дослідження слід виділити наступні: аналізу та порівняння – для встановлення структури та набору первинних показників для аналізу та оцінки соціально-економічного розвитку регіону; економіко-статистичні методи – для обробки статистичних даних при оцінці аналізу соціально-економічного розвитку регіонів України на предмет кризовості; стратегічного аналізу – для ідентифікації та позиціонування регіонів за рівнем кризи.

Результати. Таким чином, у статті проаналізовано соціально-економічний розвиток регіонів України на предмет виявлення кризовості регіонів з позиції превентивного антикризового менеджменту соціально-економічного розвитку регіону, виявлено основні причини виникнення кризових явищ економічного та соціального розвитку, обґрунтовані можливі шляхи зменшення негативного впливу на соціально-економічний розвитоку регіонів України. 


Ключові слова


криза; соціально-економічний розвиток; регіон; кризовість; кризові явища; економіка; антикризовий менеджмент; превентивне антикризове управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017