Формування інформації про операції з фінансовими інвестиціями у звітності підприємства

Vasyl Stepanovych Zdrenyk

Анотація


Розглянуто й досліджено наукові та методологічні підходи до формування інформації про фінансові інвестиції у звітності підприємства. На основі проведених досліджень зроблено висновок про відсутність регістрів аналітичного обліку фінансових інвестицій. Виявлено, що в частині відображення операцій з фінансовими інвестиціями звітність потребує вдосконалення з метою більш повного задоволення потреб користувачів. Обґрунтовано необхідність деталізації у фінансовій звітності підприємств інформації щодо фінансових інвестицій з метою посилення контролю за ними, забезпечення зростання отримання прибутку ( в тому числі за рахунок продажу інвестицій). Пропонується відображення інформації про обсяги інвестицій у розгорненому вигляді (актив, зобов’язання, боргові та корпоративні фінансові інвестиції), що значно підвищить інформативність фінансової звітності. За результатами дослідження з’ясовано, що надання користувачам такої інформації дасть їм змогу здійснювати більш глибокий аналіз цього питання для прийняття рішень, що підвищить ефективність інвестиційної діяльності підприємств.


Ключові слова


бухгалтерський облік; бухгалтерська звітність; фінансова звітність; фінансові інвестиції; аналітичні дані; аналітичний облік фінансових інвестицій; інформація про фінансові інвестиції

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017