Теоретична суть і необхідність гарантування вкладів фізичних осіб

Andrii Serhiiovych Skirka

Анотація


У сучасних соціально-економічних умовах особливо актуальним є залучення в економіку України фінансових інвестиційних ресурсів, коштів, котрі б спрямовувалися на зростання виробництва та реального сектору. Заощадження населення є одним з найбільших їх джерел. Метою дослідження є аналіз та подання теоретичної сутності категорії «заощадження», обґрунтування їх необхідності та залучення до вітчизняної банківської системи. В Україні проблема використання коштів населення в економіці має загальнодержавне значення.

У статті подано порівняльний аналіз визначення науковцями поняття «заощадження населення», на основі цього сформульовано власне, більш загальне. Вказано на функцію заощаджень як інвестиції в економіку держави через банківські установи. Наголошено, що саме заощадження фізичних осіб є головним джерелом формування ресурсної бази банків, котрі можуть виконувати роль кредитора національної економіки. Акцентовано увагу на посиленні довіри до банківських організацій. У цьому відіграє надзвичайно важливу роль ефективно побудована система страхування депозитів. Окреслено завдання цієї системи та проаналізовано низку світових банківських криз, котрі вказують на доцільність високорозвиненої системи гарантування вкладів фізичних осіб. Досліджено історію створення першої у світі системи гарантування депозитів під назвою «Федеральна корпорація страхування депозитів». А також подано історію її створення і в інших країнах світу. Наведено типи систем страхування банківських депозитів. За результатами нашого всебічного дослідження уточнено поняття заощадження, а також зазначено подальше посилення ролі довіри до банківських установ. Саме тому потрібно вдосконалювати систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні, це і буде покладено в основу наших наступних наукових розробок. 


Ключові слова


заощадження; депозит; банк; страхування; вкладник

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017