Аналіз проблем обліку безоплатно отриманих активів

Nataliia Viacheslavivna Valkova, Tetyana Volodymyrivna Yoltukhivska

Анотація


Сучасні умови трансформації вітчизняної системи обліку та приведення її у відповідність до міжнародних стандартів обліку та фінансової звітності вимагають також взаємної узгодженості підходів та визначень елементів системи у регулюючих документах. Відсутність системних досліджень обліку безоплатно одержаних активів спричинила вибір теми.

Метою статті є дослідження та систематизація проблемних питань обліку активів в результаті безоплатного надходження.

Функціонування системи обліку безоплатно одержаних активів залежить від суб’єкта, що забезпечує функціонування облікового процесу та класифікаційної ознаки об’єкта обліку. Суб’єктом обліку безоплатно одержаних активів може виступати підприємство, бюджетна установа або неприбуткова організація. Від суб’єкта залежить порядок оподаткування операцій з безкоштовного одержання активів та їх капіталізації. Об’єкти безкоштовного надходження класифікуються за тривалістю їх споживчих властивостей, та відповідно групуються в обліку на оборотні та необоротні активи, від чого також залежить капіталізація результатів їх надходження у часі. У статті пропонується будова системи обліку безкоштовного одержання необоротних активів на основі елементів методу бухгалтерського обліку, відображені системні зв’язки, порядок та підстави формування первісної вартості безоплатно одержаних активів з подальшим відображенням результатів обліку у фінансовій звітності суб’єкта господарювання. Розглянуто нормативно законодавче забезпечення обліку, стан узгодженості фінансового та податкового законодавства. 


Ключові слова


безоплатно отримані активи; первісна вартість; справедлива вартість; договір дарування; капітальні інвестиції

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017