Причини необхідності розробки стратегічно орієнтованої системи бухгалтерського обліку

Ruslan Feoktystovych Brukhanskyi

Анотація


Вступ. Сучасні умови ведення бізнесу та нові вимоги управління потребують новітніх моделей обліково-інформаційного забезпечення менеджменту, що зумовлює необхідність розробки стратегічно орієнтованих систем обліку. Логічною передумовою констатації прийнятності стратегічного обліку для підприємств України повинен стати аналіз причин доцільності розробки обліково-аналітичного забезпечення стратегічного управління з метою конкретизації вимог, які висуваються менеджментом підприємства до побудови стратегічно орієнтованої системи обліку.

Мета. Моніторинг причин необхідності розробки стратегічно орієнтованої системи бухгалтерського обліку для формулювання адекватних передумов побудови системи обліково-аналітичного забезпечення стратегічного менеджменту.

Результати. Проведений моніторинг і узагальнення причин необхідності побудови системи стратегічного обліку дозволяє констатувати, що в якості передумов його становлення виступають як зовнішні фактори (загальноекономічні) – зміна параметрів функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання, так і внутрішні (безпосередньо облікові): побудова комплексної управлінської інформаційної системи (про внутрішнє і зовнішнє середовище) для прийняття стратегічних управлінських рішень; посилення значення і ролі управлінського обліку як складової управлінської інформаційної системи підприємства; необхідність формування облікових показників про майбутнє підприємства; доцільність формування системи управління вартістю на основі стратегічно орієнтованої системи обліку. На основі проведеного аналізу причин необхідності побудови системи стратегічно орієнтованого бухгалтерського обліку обґрунтовано сервісну функцію обліку як практичної діяльності. 


Ключові слова


облікове забезпечення системи стратегічного управління; стратегічно орієнтована система обліку; стратегічний менеджмент

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017