Концепція стратегічного управління інноваційними механізмами підприємств житлово-комунального господарства

Vasyl Albertovych Vorotyntsev

Анотація


Досліджено передумови проведення реформ на підприємствах житлово-комунального господарства. Визначено бізнес-процеси господарства останніх, які рекомендовано до вдосконалення в межах інноваційної діяльності як одного з адаптивних і «безстресових» підходів у їх реформуванні. Акцентовано увагу на необхідності розробки механізмів управління інноваційною діяльністю на стратегічному рівні. Сформульовано місію, цілі та завдання діяльності підприємств житлово-комунального господарства. Розроблено концепцію стратегічного управління інноваційними механізмами такого підприємства, в основу якої покладено проектний підхід реалізації інноваційної діяльності, ефективні механізми управління нею та інформаційна підтримка прийняття рішень з використанням сучасних комп'ютерних систем. Визначено та класифіковано суб'єкти зовнішнього оточення підприємств житлово-комунального господарства. Сформульовано основні стратегії, що визначають вибір інноваційної діяльності підприємств. Виявлено вплив методів реформування, реструктуризації, реорганізації та реінжинірингу на розробку і використання стратегічних механізмів управління їх інноваційною діяльністю. Визначено роль і місце інформаційної системи як елемента, що забезпечує інформаційну взаємодію зовнішнього середовища, органів і об'єктів управління підприємства житлово-комунального господарства. Виокремлено основні класи підсистем інформаційної системи, а також напрями інформаційної взаємодії зовнішнього середовища з підприємством житлово-комунального господарства. Наведено приклади інноваційних проектів для різних підприємств житлово-комунального господарства та їх зв'язок зі стратегіями підприємства. Визначено три основних комплекси стратегічних механізмів управління інноваційною діяльністю підприємств житлово-комунального господарства: управління ресурсами; управління взаємодією з клієнтами; оцінка ефективності інноваційної діяльності. 

Ключові слова


підприємства житлово-комунального господарства; місія; стратегічне управління; механізми управління; бізнес-процеси; інформаційна система

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017