Розвиток тіньового банкінгу та його вплив на управління ліквідністю банківських систем

Vitalii Yaroslavovych Rudan

Анотація


У статті розглянуто теоретичні та практичні підходи до визначення дефініції «тіньовий банкінг», проаналізовано особливості його функціонування у розвинутих країнах світу та Україні. Метою статті є дослідження теоретико-методологічних підходів до визначення сутності тіньового банкінгу, аналіз зарубіжних та вітчизняних особливостей його функціонування, а також розробка теоретичних та практичних рекомендацій щодо зниження негативного впливу останнього на ліквідність банківської системи та дієвість грошово-кредитної політики. Методи дослідження: використано емпіричний підхід до визначення дефініції «тіньовий банкінг», застосовано порівняльний, статистичний та функціональний методи аналіз діяльності тіньових банків, а також системний підхід щодо обґрунтування шляхів мінімізації негативних наслідків тіньового банкінгу для банківської системи та економіки загалом. Основні результати дослідження полягають у формулюванні власного бачення його сутності, яке ґрунтується на інституційному та інструментальному підходах. Визначено та сформульовано характеристику негативним ефектам від його наявності для ліквідності банківської системи і грошово-кредитної політики центральних банків. Розроблено низку рекомендацій щодо зниження негативних наслідків функціонування тіньових банків для банківської системи та економіки загалом. 


Ключові слова


банк; тіньовий банкінг; ліквідність банківської системи; грошово-кредитна політика; ризик; банківський нагляд; мегарегулятор

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017