Становлення системи гарантування вкладів фізичних осіб в Україні: нормативно-правові аспекти

Bohdan Petrovych Adamyk, Andrii Serhiiovych Skirka

Анотація


Економічне зростання неможливе без функціонування надійної та стабільної банківської системи. У сучасних економічних умовах особливо актуальним є підвищення довіри населення до банківських установ шляхом розвитку вітчизняної системи гарантування вкладів.

Метою дослідження є аналіз особливостей формування та передумов виникнення системи страхування депозитів в Україні.

У статті подано історичний аспект розвитку національної грошової одиниці та банківської системи України, що у результаті сприяло підвищенню актуальності страхування вкладів громадян. Досліджено історію створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як установи, котра має на меті захист законних інтересів вкладників банків. Акцентовано увагу на кризових явищах, унаслідок яких відбувається банкрутство та ліквідація банків, що супроводжувалося втратою довіри до них. Вказано на мету, завдання та функції, які виконує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Наголошено на проблемі черговості задоволення вимог кредиторів та вказано типи вкладів, на які не поширюються гарантії Фонду. Також проаналізовано сучасний стан нормативно-правової бази його функціонування.

За результатами дослідження розкрито нормативно-правові аспекти функціонування Фонду, а також запропоновано напрями подальшого вдосконалення системи гарантування вкладів. 


Ключові слова


заощадження; депозит; банк; страхування; вкладник; тимчасова адміністрація

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017