Управління витратами як чинник підвищення прибутковості і рентабельності сільськогосподарських підприємств

Олена Олександрівна Довжик, Сергій Анатолійович Гаркуша

Анотація


Вступ. Проблема управління витратами є однією з найактуальніших, найскладніших для кожного суб’єкта господарювання, адже від рівня і динаміки витрат залежать не тільки фінансові результати окремих підприємств та їх структурних підрозділів, але й ефективність формування національного доходу на рівні держави загалом. Кінцева мета будь-якої виробничої діяльності – одержання прибутку. Зважаючи на те, яку роль відіграють витрати у вирішенні цього завдання, постає потреба побудови ефективної системи управління витратами підприємства. Необхідна така система управління, яка б створювала умови для зберігання майна підприємства і забезпечувала керівників інформацією для прийняття ефективних управлінських рішень.

Мета. Метою статті є теоретичні дослідження особливостей та проблем управління витратами сільськогосподарських підприємств в Україні.

Метод (методологія). У процесі роботи використано такий метод, як логічний, що дало змогу проаналізувати наукові праці у галузі управління витратами.

Результати. Зроблено висновок про те, щоб система управління витратами була ефективною, в основу її формування має бути покладена концепція, яка враховує особливості діяльності підприємства, його структуру, стадію життєвого циклу продукції та підприємства загалом. Також підприємство має самостійно вибрати концепцію управління витратами, яка максимально сприятиме підвищенню його конкурентоспроможності та прибутковості на ринку.


Ключові слова


витрати; управління витратами; система управління витратами; прибутковість; рентабельність; планування

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017