Стабілізація економіки України: інноваційний підхід

Ірина Юріївна Штулер

Анотація


Вступ. Стабілізація економіки України вимагає зміни моделі розвитку, котра заснована на екстенсивних методах виробництва, на інноваційну модель розвитку країни.

Мета. Метою статті є виявлення інноваційних умов стабілізації національної економіки, адже лише інновації можуть її відродити та розвинути.

Метод. У процесі дослідження використано системний метод наукового пізнання (всі явища та процеси розглядаються й аналізуються у взаємозв’язку, взаємозалежності й розвитку), методи аналізу і синтезу (при описі базових процесів з наступними їх узагальненнями, узгодженнями та встановленням взаємозалежностей), історичного і логічного аналізу фахових та інформаційних джерел (при дослідженні еволюції постановки проблеми, підходів та спроб її розв’язання у вітчизняній та зарубіжній економічній літературі), системно-історичного аналізу (для встановлення та оцінки історичних передумов започаткування та розвитку стабілізаційних процесів з точки зору інноваційності в Україні та інших країнах світу).

Результати. Розкрито спрямованість та механізми реалізації інноваційної політики Німеччини, Польщі, Росії та України. Охарактеризовано потенційну потребу в активізації інноваційної діяльності задля стабілізації національної економіки. Виявлено особливості українського ринку науково-технічної продукції. Розкрито триступеневу систему реалізації інноваційної політики.


Ключові слова


інноваційна діяльність; інноваційне управління; інноваційний розвиток; економічна система; рівновага; стійкість; гомеостазис

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017