Методи формування функціонально розвинутих систем стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери та їх використання при проектуванні та впровадженні підсистеми моніторингу

Serhiy Anatoliyovych Tkachenko

Анотація


Вступ. Аналізуючи, систематизуючи і узагальнюючи наукові праці багатьох вчених-економістів, було висвітлено шляхи вирішення проблеми організації робіт з проектування і впровадження функції моніторингу на функціонально розвинутих системах стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери – індивідуальне проектування, нарощування числа організацій-розробників, які проектують функціонально розвинуту підсистему економічного моніторингу, підготовка спеціалістів потрібного профілю.

Мета. Мета статті виступає у формуванні парадигми (зразка) універсальних методів створення функціонально розвинутих систем стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери та їх використання при проектуванні та впровадженні підсистеми моніторингу.

Метод (методологія). Теоретико-методологічною основою наукової публікації виступає діалектичний метод і основні положення підсистеми економічного моніторингу, системи стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери. У процесі проведеного дослідження знаходили використання наступні наукові методи: абстрактно-логічний (для теоретичного узагальнення і формулювання висновків); монографічний (при дослідженні теоретичних та практичних методів формування функціонально розвинутих систем стратегічного регулювання регіональної структури і територіальної організації агропродовольчої сфери та їх використання при проектуванні і впровадженні підсистеми моніторингу); порівняльний (при аналізі стану формування функціонально розвинутих систем стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери і їх використання при проектуванні, впровадженні підсистеми моніторингу).

Результати. У результаті проведеного поглибленого науково-практичного дослідження було реалізовано важливий напрямок розвитку (генезису) вдосконалення організації економіко-аналітичного забезпечення на функціонально розвинутих системах стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери, який ґрунтується на універсалізації проектних рішень по підсистемі моніторингу та функціональному розвитку процесу її створення і інше. Серед перспектив подальших розвідок у цьому напрямку особливою актуальністю відрізняється питання, пов’язане з організацією обчислювального процесу при проектуванні і впровадженні функції економічного моніторингу в системах стратегічного регулювання регіональної структури та територіальної організації агропродовольчої сфери. Подальший розвиток підсистеми моніторингу здатний призвести до заміщення традиційного моніторингу на функціонально розвинуту підсистему економіко-аналітичного забезпечення з поглибленим використанням концепції методологічно обґрунтованого парадигмального підходу.


Ключові слова


агропродовольча сфера; використання; впровадження; метод формування; моніторинг; підсистема; проектування; регіональна структура; стратегічне регулювання; територіальна організація; функціонально розвинута система

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017