Ринкова рівновага на аграрному ринку: особливості узгодження сил попиту і пропозиції

Anatoliy Vasyl'ovych Ivan'ko

Анотація


Предметом статті є дослідження особливостей встановлення рівноваги на аграрному ринку з боку сил попиту та пропозиції. Метою статті є розгляд можливості встановлення стану рівноваги та обґрунтування диференційованого порядку його досягнення на аграрному ринку. Використано наступні методи: наукової абстракції, аналізу і синтезу, експертний метод. Результатом статті є характеристика сутнісного значення стану ринкової рівноваги в економіці та особливості дотримання цього стану на аграрному ринку. Внаслідок динамічності ринкової економіки встановлено доцільність удосконалення інструментарію ринкового регулювання розвитку із залученням регулювальних механізмів досягнення рівноважного стану. Акцентовано увагу на диференційованому здійсненні господарської політики на аграрному ринку задля досягнення ринкової рівноваги залежно від станів ринку: зростання, стабільності та кризи. Результати можуть бути використані в процесі відпрацювання заходів державного регулювання аграрного ринку.


Ключові слова


ринкова рівновага; попит; пропозиція; стани ринку; ефективність функціонування ринку; диференціація досягнення ринкової рівноваги

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017