Напрями ініціювання розвитку інноваційної діяльності в сільському господарстві України

Natalia Viktorivna Bezhenar

Анотація


Предметом статті є дослідження залежності дієвості інновацій від напрямів ініціювання розвитку такої діяльності. Мета роботи полягає в обґрунтуванні напрямів ініціювання розвитку інноваційної діяльності в сільському господарстві України. У статті використано наступні методи: метод аналогій, експертний метод, аналіз і синтез.

Результатом статті є визначення чотирьох найбільш перспективних напрямів ініціювання розвитку інноваційної діяльності: утворення гнучких схем фінансового забезпечення інновацій, визначення динамічних організаційних форм відповідальних та структурних підрозділів і встановлення організаційного порядку розподілу витрат для створення інновацій, визначення організаційного порядку ціноутворення на інновації. Доведено, що підвищенню ефективності здійснення інноваційної діяльності сприятиме перехід до диференційованого її здійснення з обґрунтуванням трьох сценаріїв за результативністю від початкового впровадження інновацій: позитивного, негативного та нейтрального. При нейтральному результаті важливим є доопрацювання та уточнення характеристик інновації, при негативному - відмова від виробництва інновації, кардинальна зміна їх властивостей, а при позитивному - поширення обсягу виробництва та обсягу пропозиції інновації на ринку.

Результати можуть бути використані при формуванні програмних документів щодо розвитку інноваційної діяльності на різних рівнях управління.


Ключові слова


інновації; інноваційна діяльність; сільське господарство; напрями ініціювання розвитку інноваційної діяльності; диференційований підхід; підвищення ефективно

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017